KakanjLive | Subota, 18.11.2017. godine

U Brezi OKI Kakanj bolji u rudarskom derbiju

19.10.2017. - U III kolu Prve lige BiH u sjedećoj odbojci sinoć /srijeda u 20:00 /sastali su se ekipe iz dva rudarska grada u kojem su Kakanjci trijumfovali rezultatzom 2:3

okibrezakaktx

Utakmica je protekla kako i dolikuje derbiju, puna preokreta i rezultatske neizvjesnosti,uz jako kvalitetno suđenje sudijskog dvojca Omerović Asada i Indira Čosića, koji su doprinjeli da ova dva tima iz rudarskih gradova pokažu svu kvalitetu sjedeće odbojke.

Prvi set je pripao domaćinu 25:20, koji se do prvog tehničkog tajm auta igrao poen za poen.Rezultat je glasioi 8:6 za domaćina,koji podiže igru i na drugom tehničkom vode sa 16:9.NakoN rezultata od 20:9, gosti iz Kaknja se približavaju na 22:18. Ipak su u završnici više koncetracije imali domaćini i dobili prvi set 25:20.

Drugi set Kakanjci otvaraju odlično i na prvom tehničkom tajmu vode sa 3:8. Odbojkaši OKI Kaknja drže isti nivo i do drugog tehničkog koji glasi 10:16.Domaćini suztižu pri rezultatu 19:21, ali to nije bilo dovoljno i kakanjci se vraćaju u utakmicu poravnanjem 1:1 rezultatom 23:25.

Treći set je identičan kao i prvi. Prednost domaćih je 8:2 i 16:13. Kakanjci su bili najbliži poravnanju kod rezultata 22:19, ali to nije dovoljno i OKI Breza dolazi u prednost od 2:1 po setovima rezultatom 25:20.

Četvrti set ubjedljivo pripada igračima OKI Kaknja 16:25,koji na neki način dolaze u psihološku prednost,pred odlučujući peti set.

Peti set OKI Kakanj otvara dobro i vodi rezultatom 1:4,međutim domaćini okreću na 4:5, kad bilježimo i dva poravnanja od 6:6 i 7:7,slijedeća su uslijedila pri rezultatima 11:11 i 13:13 do konačnih 13:15 i ukupnu pobjedu izabranika trenera Hajrudina Zekića od 2:3.

Mislim da su ljubitelji sjedeće odbojke uživali u današnjoj utakmici dva stara sportska rivala. Reprezentativci Ukrajine koji se spremaju za Evropsko prvenstvo u Poreču, a koje počinje 4.novembra takođe su mogli uživati u ovom meču.Mi smo imali širi roster i mislim da su te rotacije na kraju se isplatile, jer smo sačuvali mirnoću i svježenu koja je na kraju presudila, riječi su trenera ekipe OKI Kakanj 92 Hajrudina Zekića.

Nakon tri kola OKI Kakanj 92 ima jedan poraz i dvije pobjede,u IV kolu ponovo gostuju ovaj put ekipi Jedinstva Boće iz Brčkog. U prošlom kolu ostvarena je domaća pobjeda nad ekipom SKISO Sloga rezultatom 3:0.

OKI BREZA-OKI KAKANJ 92 2:3
(25:20 23:25 25:20 16:25 13:15)
OKI BREZA:Zikret Mahmutović,Kemo Ahmetspahić,Muamer Nefić,Nermin Avdukić,Kenan Hasanspahić,Mirnes Sirotanović,Adis Tabaković,Adin Likić,Amar Karavdić,trener Zikret Mahmutović
OKI KAKANJ 92:Jasmin Haračić,Mukades Trako,Nermin Plasto,Malik Brkić,Ševko Imamović,Hariz Dautbašić,Samir Mehinović,Elvedin Beganović,Mirnes Kovač,Harun Veispahić,Abdel Fazlić,Almin Mašić,trener Hajrudin Zekić
Sudije:Asad Omerović Sarajevo, Indir Čosić Breza.