KakanjLive | Četvrtak, 19.10.2017. godine

Mladost i Čelik podijelili bodove

01.04.2017. - Utakmica koja je za davljenika,ekipu Čelika, bila biti ili ne biti, završena je miroljubivim remijem

Već u otvaranju utakmice štoper Čelika Regoje bio je u prilici da ozbiljnije ugrozi Velića, ali je njegov udarac glavom otišao pored gola. Kazna je stigla već u 9.minuti. Brzonogi Aladin Šišić uspijeva pobjeći Burekoviću i na drugoj stativi pronaći Miću Kuzmanovića koji glavom loptu pored „ukopanih“ štopera Jusića i Regoje, te direktnog čuvara Hrkača, šalje u suprotni ugao za 1:0.Bio je to šok za igrače Čelika, ali ne i za njegovih petstotinjak grlatih navijača „Robijaša“, koji su im davali maksimalnu podršku. Nažalost, gosti nisu uspjeli izraditi ni jednu suvislu akciju u prvom dijelu, dok je Mladost mirnom i sadržajnom igrom kontrolirala igru i rezultat. U 37.minuti Šišić ponovo uspijeva nadmudriti sporog Burekovića i centaršutom pronaći Aganspahića, koji iz okreta šutira ali Dujković loptu izbija u korner. Samo tri minute kasnije , Joco Stokić na nekih 20-tak metara nepropisno zasustavlja napad Mladosti i sudija Terzić dosuđuje slobodan udarac. Goran Brkić velemajstorski prebacuje „živi“ zid i pogađa same rašlje Dujkovićevog gola.

U nastavku gosti kreću na sve ili ništa. Trener Pavić izvršio je dvije izmjene, pojačao napad i to je dalo efekta. Za samo dvije minute gosti su dva puta ozbiljnije zaprijetili. U 48.udarac Dilavera golman Velić izbija u korner, poslije kojeg se stvorila velika gužva pred golom domaćih.I kad su uspjeli otkloniti opasnost, Rizvanovića je lopta pogodila u ruku i Terzić je dosudio jedanaesterac, kojeg je Mahir Karić realizirao i vratio svoj tim u igru. Mogli su gosti doći i do izjednačenja u 72.minuti, ali udarac Dilavera glavom odlazi pored stative. Samo tri minute kasnije

Mladost stiže i do trećeg pogotka. Regoja je na nedozvoljen način zaustavio Ramovića i sudija Terzić po drugi put pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator bio je iskusni Goran Brkić, koji je loptu poslao u jednu,a vratara Dujkovića u drugu stranu. I kad se očekivala sigurna i mirna završnica, koncetracija kod odbranbenih igrača Mladosti popušta, što gosti kažnjavaju i stižu do jednog boda. Prvo je Dilaver u 84.minuti glavom prebacio istrčalog Velića i smanjio na 3:2, a u posljednjoj minuti , nakon ubačaja auta, rezervista Smriko loptu glavom spušta Brkoviću koji iz neposredne blizine pogađa mrežu i izjednačuje rezultat. Premda je Mladost većim dijelom susreta djelovala zrelije, homogenije i opasnije, dva puta imala dvostruko vodstvo, gosti umalo u burnom finišu nisu stigli do pobjede.

U drugoj minuti sudijske nadoknade Haris Dilaver je sa peterca promašio šansu ove zanimljive utakmice, koja je mogla zadovoljiti gledatelje koji su vidjeli šest pogodaka od kojih posebno treba istaći onaj prvi Gorana Brkića, koji se doista rijetko viđa na našim terenima.

aaaa

Husref Musemić: U posljednje vrijeme puno golova primamo, ali ih puno i dajemo

''Prvo bih želio da čestitam i jednoj i drugoj ekipi na korektnoj igri, naravno i kolegi Musemiću. Nadam se da će ekipa Mladosti igrati ovako i do kraja prvenstva i želim im puno uspjeha. Mi smo pokazali jako dobru igru do prvog gola koji nas je jako puno demoralizirao, a onda nam je Brkić postigao euro gol i otišlo e na odmor. U svlačionici sam rekao ajde da igramo, nemamo šta izgubiti. Vjerovao sam da će karakter moje ekipe doći do izražaja jer ne bih ni došao u Čelik ovih zadnjih 10 kola da pokušamo ostvariti cilj (opstanak u ligi) koji je pred nama izuzetno težak da ne vejrujem u ovu ekipu. Na kraju smo došli do boda, a u finišu susreta nam se ukazala prilika i da pobijedimo. Mislim da je remi realan rezultat i na nama je da u preostalih devet kola pokušamo doći do svog cilja, a ja vjerujem u svoju ekipu'', rekao je trener Čelika Boris Pavić nakon duela Mladosti i Čelika.

"Bila je dobra utakmica, šest golova, dosta preokreta i nadam se da su gledatelji uživali. Imali smo sve u svojim rukama, ali Čelik je uspio da se vrati i na krjau mogao je da pobjedi, ali to je fudbal. Rekao sam igračima na poluvremenu da je 2:0 statistički najgori rezultat, nama se dešava da jako puno u zadnje vrijeme primamo golova, ali ih i dajemo. Mislim da izmjene koje sam uradio u drugom poluvremenu nisu urodile plodom", rekao je trener Mladosti Husref Musemić na press konferenciji nakon susreta.

Mladost je u posljednje dvije utakmice primila pet golova, ali Musemić to potkrepljuje činjenicama da igraju mnogo ofanzivnije, te da i postižu mnogo golova.

"Kada postižete golove, onda ćete ih i primati. Igramo drugačije nego je Mladost prije igrala. Mislim ipak da je ovo previše protiv Čelika, kao i  Bosna Seme, bili smo dekoncentrisani u finišu utakmice. Moramo na tome raditi, ja čestitam Čeliku što se uspio vratiti iz izgubljene utakmice, bili smo panični u odbrani u finišu i na kraju gosti su postigli golove, te osvojili bod", završio je Musemić.

Mladost(DK) – Čelik 3:3

Stadion Mladosti u Doboju. Gledalaca 1200.Glavni sudija Husein Terzić(Travnik). Pomoćnici; Fikret Bačić(Lukavac) i Enes Đozić(Sarajevo). Četvrti sudija Adis Mulahasanović(Sarajevo). Posmatrač suđenja Džemal Čalija (Sarajevo). Delegat Izet Banda (Brčko).
Strijelci:1:0 Kuzmanović(9 ), 2:0 Brkić(40), 2:1 Karić(49 iz penala), 3:1 Brkić(76.iz penala), 3:2 Dilaver(84), 3:3 Brković(90)
Žuti kartoni:Kuzmanović(Mladost), Stokić, Karić i Regoje(Čelik).

MLADOST(DK): Velić, Rizvanović, Laštro, Isaković, Galić, Šećerović, Brkić, Ramović(od 81.Husić), Šišić(od 76.Lazić), Aganspahić (od 80.Musić), Kuzmanović. Trener: Husref Musemić.
ČELIK: Dujković, Hrkač(od 60.Smriko), Bureković(od 46.Šišić), Regoje, Jusić, Pezer, Hećo, Brković , Karić, Stokić(od 46.Husić), Dilaver. Trener: Boris Pavić.