KakanjLive | Srijeda, 28.06.2017. godine

Minimalan poraz bh. kadetkinja u Doboju

20.03.2017. - Ženska kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je u prvom kolu Grupe 2 elitnog kruga kvalifikacija za Evropsko prvenstvo od Danske rezultatom sa 1:2

pokloni_danskabihPrije  početka utakmice uručeni su pokloni koji simbolizuju ovaj sportski događaj

Već na otvaranju susreta sjajna prilika za bh. reprezetnaciju, ali Minela Gačanica u 3. minuti šutira pored lijeve stative gola Danske. Na drugoj strani samo minut kasnije u sjajnoj prilici je Malaika Hashmi koja nakon kornera šutira sa pet metara, ali Ajla Fačić na golu bh tima spašava svoju mrežu. U sedmoj minuti nova prilika za bh kadetkinje, ali udarac Marije Damjanović pogađa vanjsku mrežu Danske. U 18. minuti se ponovo istakla Ajla Fačić na golu bh tima. Malaika Hashmi je šutirala glavom sa pet metara nakon prekida, ali Fačić je ponovo na visni zadatka. U narednom napadu kadetkinje BiH su došle do vodstva. Ana Bakalar je snažnim prizemnim udarcem pogodila donji desni ugao Katrine Kleven. Do kraja prvog poluvremena Dankinje su imale prilike preko Emme Snerle i Cecillie Johansen, ali u oba navrata lopta nije išla u okvir gola.
Na otvaranju drugog poluvremena u 44. minuti Dankinje dolaze do poravnanja rezultata preko Marie Herdel koja se najbolje šnašla u velikoj gužvi u petercu Ajle Fačić. U 68. minuti Ajla Okanović je bila u odličnoj prilici da matira Katrine Kleven u sitaciiji jedan na jedan, ali je Kleven na golu Danske izašla kao pobjednik u ovom duelu. I kada se očekivao kraj susreta i podjela bodova, Dankinje preko Dajan Hashemi dolaze do novog gola dvije minute prije kraja susreta i pobjede.

Ilija_LucicIlija Lučić, selektor bh. kadetkinja

- Čestitam Danskoj na pobjedi. Sve ste sami vidjeli. Odlično prvo poluvremije mog tima, a u snastavku su Dankinje pokazale da su fizički jače i trenutno spremnije što se odrazilo i na rezultat. Žao mi je što smo primili gol u finišu susreta, jer moje djevojke koje su pružile svoj maksimum nisu zaslužile poraz u ovom duelu. Nažalost primili smo gol, ali svojim djevojkama nemam šta zamjeriti, ja im zaista čestitam na odličnoj partiji danas, rekao je nakon susreta u izjavi za KakanjLive selektor bh. kadetkinja Ilija Lučić.

Naredni susret bh. kadetkinje igraju u srijedu, takođe na stadionu u Doboju, a protvnik bh. selekciji bit će reprezentacija Norveške koja je u prvom kolu savladala Vels sa ubjedljivih 8:1.
Prije samog početka utakmice, predstavnik Općine Kakanj, Samir Lušija i direktor FK Mladost Doboj-Kakanj Enes Bistrivoda su uručili poklone igračicama oba tima.

Bosna i Hercegovina-Danska 1:2 (1:0)

Stadion: FK Mladost Doboj – Kakanj. Gledalaca: 400.Rezultat: 1:0 Bakalar (19'), 1:1 Herdel (44'), 1:2 Heshemi (78'). Žuti kartoni: Habibović, Gavrić (BiH). Sudija: Ewa Augustyn (Poljska). Asistentkinje: Katarzyna Waslak (Poljska), Kristina Yanushkevich (Kazahstan). Četvrti sudija: Elvira Nurmustafina (Kazahstan). Delegat: Elena Charina (Rusija)

Bosna i Hercegovina: Ajla Fačić, Frančeska Šimić, Andrea Gavrić, Aldina Hamzić, Edenina Husić, Ana Bakalar, Edina Habibović (80+2. Mateja Mikić), Vina Crnoja, Minela Gačanica, Maja Hrelja (66. Ajla Okanović), Marija Damjanović (74. Nikolina Milović). Selektor: Ilija Lucić.

Danska: Katrine Kleven, Olivia Drost (41. Dajan Heshemi), Emma Faerge, Caroline Pleidrup, Kamilla Karlsen, Maria Herdel (72. Josefine Hasbo), Cecilie Johansen, Emma Snerle, Line Gron, Malaika Hashmi (75. Janni Thomsen), Laura Gron. Selektor: Lene Terp.