KakanjLive | Nedjelja, 18.11.2018. godine

Junior Crnović izbacio Olimpik iz Kupa

12.09.2018. - Golom juniora Denisa Crnovića u prvoj minuti sudijske nadoknade Zeleno-crni eliminisali Olimpik i izborili plasman u šesnaestine finala Kupa Bosne i Hercegovine

Premda su nastupili u kombiniranom sastavu, u kojem nije bilo čak devetorice igrača koji su u nedjelju igrali protiv Čapljine, Zeleno-crni su savladali kompletnu ekipu Olimpika, koja je s mnogo više ozbiljnosti i ambicija ušla u ovaj susret. Gosti su bolje otvorili utakmicu i češće napadali, ali samo u 16.minuti imali stopostotnu priliku preko Osmanovića čiji je udarac krajnjim naporom odbranio golman Jamaković.

Čvrstom, borbenom igrom, uz maksimalno zalaganje, igrači Rudara su većim dijelom prvog poluvremena bili ravnopravan protivnik. Čak su u finišu imali dvije prilike preko mladog Sedada Subašića, od kojih treba izdvojiti onu iz 41.minuta kada je u trku prešao tri igrača Olimpika i snažnim udarcem uzdrmao lijevu stativu golmana Adnana Hadžića.

U nastavku trener gostiju uvodi tri nova igrača i pokušava doći do pobjede. Imali su gosti početnu incijativu i pritisak na zadnju liniju Rudara, ali bez pravih prilika jer su domaći čvrstim blokom i uspješnim intervencijama uspjeli odoliti svim napadima „Vukova“. U 66.minuti Sedad Subašić je probio desni bok gostiju, idealno asistirao Amelu Neimarliji čiji udarac s peterca brani Kakanjac Adnan Hadžić.

Umalo gosti nisu preko Denisa Cane došli u vodstvo u 75. minuti, ali je sigurni Jamaković njegov udarac izvadio iz samih rašlji. Pitanje pobjednika riješeno je u prvoj od tri minute sudijske nadoknade. Sudija Martinović dosudio je prekršaj na ivici šesnaesterca u korist Rudara. Najbolji pojedinac utakmice, talentirani Sedad Subašić snažno je šutirao, Hadžić za kratko loptu odbio do juniora Denisa Crnovića koji je prisebnim udarcem pogodio mrežu za konačnih 1:0.

Treba istaći da su gosti zadnjih pola sata igrali s igračem manje jer je zbog ozljede igru napustio Enis Sadiković, a upravo je on u 54.minuti bio treći rezervni igrač koji je ušao u igru.

U početnom sastavu Rudara nastupilo je šest (6) igrača ispod 21.godine, a tokom drugog poluvremena šansu su dobila još trojica, od kojih su dva juniora: strijelac Denis Crnović i Belmin Jašarspahić, te kadet i najmlađi akter ovog susreta, brzonogi Damir Bečak.

Rudar-Olimpik 1:0

Stadion Rudara.Gledalaca 200. Glavni sudija Josip Martinović iz Čapljine.Pomoćnici; Silvio Bubalo (Mostar) i Stjepan Konta(Livno).Četvrti sudija SehminHakalović iz Konjica. Posmatrač suđenja Nermin Paradžik iz Goražda. Delegata Mario Ivković iz Livna.
Strijelci:1:0 Denis Crnović u 90+1.minuti
Žuti kartoni:Admir Fočo (Rudar).

RUDAR:Alija Jamaković, Mirza Rizvanović(od 58.Damir Beča),Admir Fočo, Fadil Čezmić, Belmin Kubat, Sedad Subašić, Malik Gačić(od 72.Belmin Jašarspahić), Mustafa Mušija(od 77.Denis Crnović). Dženan Smaka, Akif Kovač, Amel Neimarlija,Trener: Fadil Hodžić.
OLIMPIK:Adnan Hadžić , Meldin Jusufi(od 54.Enis Sadiković) Emir Jusić, Amer Drljević, Denis Cana, Dejan Uzelac, Adnan Osmanović(od 46.Andrej Pavlović) Idriz Džafić, Amar Beširević(od 46.Đoko Milović), Danijel Stojanović, Kerim Tatar.Trener Dragan Radović.